Item number:
978-03-500
FOX DHX2 Factory Trunnion 2027 | 205x65mm | 2-Pos (ohne Feder)
€799,00
RRP €869,00
Not available
In stock – ready for immediate shipment
-10% mit dem Code
Description
Description
2027, DHX2, F-S, Cr, 2pos-Adj, Trunnion, 205, 65, CL70, RL60, LMM, Rezi B80, Bleed 0.7, MCU Long, VVCM, Neutral Logo, OE
- The Shocks delivered in workshop packaging.
| Brand | FOX |
|---|---|
| Model | DHX2 |
| Model year | 2027 |
| Series | Factory |
| Installation length | 205 mm |
| Travel Length | 65 mm |
| Possible lift conversion | 57,5mm,62,5mm,65mm |
| Damper mounting | Trunnion |
| Adjustability | 2-Pos |
Availability for pick-ups could not be loaded
Details of the manufacturer
Details of the manufacturer
FOX Racing Shox
2055 Sugarloaf Circle, Suite 300
30097 Duluth
Georgia
USA
Contact EU
Contact EU
Cosmic Sports GmbH
Leyher Strasse 47
90763 Fürth
Bavaria
Germany
Shipping
We are proud to be part of the DHL GoGreen program, where DHL offsets CO² emissions - environmentally friendly and sustainable.


