Item number:
910-32-379
|
EAN:
821973504247
FOX 34 SL Performance 2026 | 29" | 110-130mm | 44mm | GRIP 3-Pos | 15x110
€449,00
RRP €869,00
Not available
In stock – ready for immediate shipment
-10% mit dem Code
configuration
Die Kabolt SL Steckachse kann bei Bedarf optional dazu bestellt werden (die serienmäßige Steckachse bleibt im Lieferumfang). Die Gabel wird standardmäßig mit 130 mm Federweg geliefert und kann bei Bedarf kostenfrei auf 120 mm oder 110 mm angepasst werden.
Availability for pick-ups could not be loaded
Description
Description
2026, 34, A, FLOAT , 29in, P-S, 130, Grip, 3Pos, Shiny Black, PMS-10389/PMS-10389 Logo, 15QRx110, 1.5 T, 58HT, 44mm Rake Black Ano Crown, OE
Scope of delivery
- FOX Float Performance
- impact claw
- cable holder
- instructions
- Note: The product is delivered in workshop packaging.
- Weight: 1660 g.
| Brand | FOX |
|---|---|
| Model | 34 SL |
| Offset | 44 mm |
| Chassis | Standard |
| Wheel size | 29" |
| Series | Performance |
| Spring Travel | 130 mm |
| Shocks | GRIP |
| Pressure stage adjuster | 3-Pos |
| Spring system | Float SL |
| Color | Shiny Black |
| Axis | 15QRx110 |
| Steerer tube | 1.5 Tapered |
| Model year | 2026 |
Details of the manufacturer
Details of the manufacturer
FOX Racing Shox
2055 Sugarloaf Circle, Suite 300
30097 Duluth
Georgia
USA
Contact EU
Contact EU
Cosmic Sports GmbH
Leyher Strasse 47
90763 Fürth
Bavaria
Germany
Shipping
We are proud to be part of the DHL GoGreen program, where DHL offsets CO² emissions - environmentally friendly and sustainable.


